fbpx


Лікування втрати нюху при COVID-19

Снимок экрана 2021-03-03 в 12.29.04

Нюх, одне з 5 основних людських почуттів, виконує безліч важливих функцій, пов’язаних зі здоров’ям, від здатності виявляти небезпеки для здоров’я, такі як дим або токсичні пари, до психосоціальних наслідків, таких як здатність отримувати задоволення від їжі.

Вперше світ зіштовхнувся з такою величезною кількістю випадків нюхової дисфункції з множинними супутніми захворюваннями, включаючи депресію, тривожні розлади, порушення когнітивних функцій і зниження харчування. Окрім того, нюхова дисфункція асоціюється з негативним впливом на якість життя, підвищеною соціальною ізоляцією.

З огляду доказових медичних ресурсів, критеріям якості відповідали в цілому тринадцять клінічних випробувань: дев’ять з лікарських препаратів і чотири з тренування нюху чотирма ароматами. При медикаментозному лікуванні оцінювалися кароверін, вітамін А, інсулін, пентоксифілін, альфа-ліпоєва кислота і цитрат натрію. Метааналіз (статистичний аналіз, який поєднує результати багатьох наукових досліджень.) 336 пацієнтів виявив за допомогою аналізу випадкових ефектів статистично значуще поліпшення для цитрату натрію та терапії ароматичними оліями.

Цитрат натрію, натрієва сіль лимонної кислоти – безпечна речовина. Як відомо, цитрат натрію зв’язує кальцій. Молекули кальцію грають ключову роль у функціонуванні клітин, і як вважається, приймають участь у «пригніченні» нюху. Назальний спрей з цитратом натрію був розроблений для того, щоб прибрати молекули кальцію з носового слизу і як наслідок тимчасово посилити нюхову функцію.

Спреї з цитратом натрію і нюхове тренування ароматичними оліями з 4 ароматів: квітковий, фруктовий, пряний та смолистий – виявилися найбільш дієвим терапевтичним підходом до відновлення нюхової функції при COVID-19 і можуть розглядатися для лікування; проте необхідні подальші клінічні випробування, щоб підтвердити отримані результати і створити протоколи лікування.

Ukrainian