fbpx


5 кроків, як захистити дитину від метаболічного синдрому

97746960_609494729646317_1231454457628196864_o

Причини метаболічного синдрому у дорослих ніби вже відомі: це надмірна вага тіла, високий кров’яний тиск, високий рівень цукру в крові, аномальний рівень холестерину та високий рівень тригліцеридів. Але діти – це не маленькі дорослі, тому у дітей причини метаболічного синдрому геть інші.

Як захистити дитину від розвитку метаболічного синдрому?

✔️Якісне харчування. Серед багатьох факторів харчування, пов’язаних із ожирінням, відсутність цільного зерна та споживання клітковини найбільш суттєво корелює з розвитком резистентності до інсуліну. Відомо, що більше споживання фруктів та овочів, які містять харчові волокна, мікроелементи, зменшує ризик розвитку атеросклеротичних серцево-судинних захворювань у зрілому віці. Дієта з високим вмістом калорій і низьким вмістом поживних речовин, а також споживання великої кількості фаст-фуду та підсолоджених напоїв може поставити дітей під загрозу метаболічного синдрому.

✔️Регулярне фізичне навантаження. Фізична активність корисна для управління вагою. Щодня, замінивши лише одну годину перед екраном гаджету на якісь вправи, що посилюють рух крові в організмі, діти можуть різко покращити свій кров’яний тиск, рівень холестерину та чутливість до впливу інсуліну.

✔️Контроль часу, проведеного перед екраном. Кількість годин, які дитина проводить щодня перед екраном, безпосередньо залежить від індексу маси тіла (ІМТ) та споживаних калорій за день. Педіатри не рекомендують давати в руки гаджети чи висаджувати перед екраном монітора/телевізора дітей віком до 2 років. Варто розробити в родині план використання екрану, який не витісняє достатній сон та щоденну фізичну активність дитини.

✔️Достатній сон. Коротка тривалість сну зворотно передбачає кардіометаболічний ризик у підлітків із ожирінням – навіть при контролі ступеня ожиріння та рівня фізичної активності. Деякі дослідження у дорослих та дітей виявили, що занадто багато або занадто мало сну є проблематичним.

✔️Уникайте впливу тютюнового диму. Тут не дивно – це просто найгірше, що люди можуть зробити своєму серцю та легеням. Як самостійно, так і в поєднанні з факторами ризику метаболічного синдрому, куріння значно збільшує ризик розвитку у дитини серцевих захворювань.

Ukrainian