fbpx


Раптово схопили судоми під час плавання у воді: що робити?

x88nunbn4vjv3njz9dbo

✔️ Зберігайте спокій

✔️ Якщо ви не поруч з берегом, не намагайтесь якнайшвидше дістатись до берега – навпаки, не витрачайте зайвих зусиль і не робіть поспішних рухів, відпочиньте і наберіться сил

✔️ Переверніться на спину – це найвигідніше положення для відпочинку. Якщо до цього Ви пливли на спині, переверніться на груди. Важливо змінити положення тіла.

✔️ Якщо Ви маєте тягнучі відчуття в кисті, швидко з силою стисніть руку в кулак. А потім різко відкиньте руку в зовнішню сторону і розтисніть кулак. Зробіть так кілька разів.

✔️ Якщо звело литковий м’яз, намагайтеся зігнутися і обхопити стопу руками, а потім потягнути стопу на себе.

✔️ Якщо звело м’язи стегна, спробуйте обхопити рукою ногу із зовнішнього боку трохи нижче гомілки біля самої щиколотки. Потім зігніть ногу в коліні і сильно потягніть рукою назад до спини.

✔️ Виконувати всі ці маніпуляції зручніше, лежачи на воді на спині.

✔️ Багато любителів далеких запливів пришпилюють до купальника або плавок шпильку. Під час судом може допомогти будь-який гострий предмет: необхідно кілька разів вколоти постраждалу ногу або руку.

✔️ Якщо у Вас немає сил, а судоми не проходять, спробуйте звернути на себе увагу людей, що залишилися на березі.

І пам’ятайте: не варто запливати далеко, якщо ви невпевнено тримаєтеся на воді. Не можна запливати за буйки, навіть якщо ви вважаєте себе досвідченим і витривалим плавцем.

Ukrainian