fbpx


Лікування акне

Снимок экрана 2021-03-23 в 23.00.24

Акне (вугрі) – це стан шкіри, який виникає, коли волосяні фолікули забиваються шкірним салом і відмерлими клітинами шкіри. Акне найчастіше зустрічаються серед підлітків, хоча можуть бути у людей різного віку.

Чотири основні фактори виникнення акне:
🔸Надлишок вироблення жиру (шкірного сала)
🔸Закупорка волосяних фолікулів жиром і відмерлими клітинами шкіри
🔸Бактерії
🔸Запалення

Міфи про акне:
🔸Шоколад і жирна їжа. Вживання шоколаду або жирної їжі майже не впливає на акне.
🔸Гігієна. Акне з’являється зазвичай не через брудну шкіру. Навпаки, занадто сильне скрабування шкіри або очищення жорстким милом чи хімічними речовинами подразнює шкіру і може погіршити акне.
🔸Косметика. Косметика не обов’язково погіршує акне, особливо якщо ви використовуєте некомедогенні засоби, які не закупорюють пори, і регулярно знімаєте макіяж. Також косметика не заважає ефективності препаратів від акне.

Ліки від акне працюють за рахунок зменшення вироблення шкірного сала або лікування бактеріальної інфекції. Своєчасно розпочате і правильне лікування запобігає утворенню рубців.

Та пам’ятайте: лікування може не давати візуального ефекту протягом одного-двох місяців, а повне очищення від акне може зайняти багато місяців і навіть років.

Види лікування:
🔸Ретиноїди, у вигляді кремів, гелів або лосьйонів. Запобігають закупорюванню волосяних фолікулів.
🔸Азелаїнова кислота, у вигляді 20% крему або гелю. Це природна кислота, що виробляється дріжджами. Має антибактеріальні властивості.
🔸Саліцилова кислота, у складі засобів для вмивання або комплексних засобів догляду за обличчям. Запобігає закупорюванню волосяних фолікулів.
🔸Антибіотики. Знищують надлишкові шкірні бактерії та зменшують почервоніння та запалення. На сьогоднішній день через велику резистентність роль антибіотиків як місцевих, так і пероральних у лікуванні акне дещо обмежилась: їх не використовують як препарати першої лінії і як єдині препарати для лікування, тільки в комбінації з ліками іншої дії.
🔸Комбіновані оральні контрацептиви. Чотири комбіновані оральні контрацептиви схвалені FDA для лікування вугрів у жінок, які також бажають використовувати їх для контрацепції.
🔸Антиандрогенні засоби. Препарат Спіронолактон може бути розглянутий для жінок та дівчат підліткового віку, якщо пероральні антибіотики не допомагають. Він блокує дію гормонів андрогенів на залози, що виробляють шкірний жир.
🔸Світлотерапія.
🔸Хімічний пілінг. Це лікування призначене для легких вугрів, може покращити зовнішній вигляд шкіри, хоча на нетривалий період часу, і зазвичай потрібні повторні процедури.
🔸Механічне видалення. Ваш лікар може використовувати спеціальні засоби для м’якого видалення білих вугрів і комедонів. Цей прийом тимчасово покращує зовнішній вигляд шкіри, але може спричинити утворення рубців.

Ukrainian