fbpx


В Україні є перший хворий на коронавірус!

novyny-1024x394-коронавірус

Будьте обережними!
Випадок зафіксовано у Чернівецькій області в чоловіка, котрий повернувся нещодавно з Італії. Хворий вже перебуває на лікуванні. При поверненні в Україну в пацієнта спочатку ніяких симптомів не було виявлено, тому закликаємо всіх слідувати профілактичним заходам та звератися до спеціалізованою допомогою у випадку підозри на коронавірус.

Профілактичні заходи убезпечення від коронавірусної інфекції досить прості, але потребують самодисципліни :

  1. Часто мийте руки з милом і водою не менше 20 секунд.
  2. Якщо немає доступу до води, використовуйте дезінфікуючий засіб для рук, на спиртовій основі, який містить не менше 60% спирту, для дітей використовуйте санітайзери у вигляді пінки і виключно під контролем дорослих.
  3. Намагайтеся не торкатися очей, носа і рота немитими руками.
  4. Особливо ретельно мийте руки після чхання або кашлю, після догляду за хворим, до, під час та після приготування їжі, до прийому їжі, після вбиральні, після контакту з тваринами або прибирання за ними.
  5. Коли ви кашляєте, затуляйте рот та ніс хустинкою та одразу викиньте її в смітник і помийте руки з милом або продезинфікуйте спиртовмісним засобом. Якщо хустинки нема поруч, скористайтеся поверхнею ліктьового згину.
  6. Уникайте тісного контакту з хворими людьми, уникайте великого скупчення людей та відвідування масових заходів.
  7. Вживайте лише термічно оброблену їжу та кип’ячену чи бутильовану воду.

Чи варто носити маску, якщо ви здорові?
Дані досить суперечливі: СDC не рекомендує носити маску, оскільки сама маска може стати забрудненою і служити джерелом інфекції, що приносить більше шкоди, ніж користі. Експерти ВООЗ теж зазначають, що маску не варто носити здоровим, однак вони також вказують, що маска може використовуватися в деяких країнах відповідно до місцевих культурних звичаїв, в такому разі дуже важливо дотриматися правил використання маски.

ВООЗ радить :
Маска має щільно прилягати до обличчя без відступів, прикриваючи ніс та рот, щоб мінімізувати будь-які проміжки між обличчям та маскою, під час використання не торкайтеся маски руками, а якщо так сталося – ретельно вимийте руки з милом, під час зняття маски не торкайтесь її передньої частини, торкайтеся лише завушників чи зав’язок. Замініть маску одразу після того, як вона стала вологою, не використовуйте маску повторно. Тканинні маски з бавовни чи марлі не придатні до використання.

‼️Людям з будь-якими симптомами респіраторної інфекції необхідно носити маску.

Ukrainian